This is alternative content.

منچستر یونایتد 3 - 2 براگا؛ پادشاه بازگشت‌ها

منچستر یونایتد 3 - 2 براگا؛ پادشاه بازگشت‌ها

بنیامین زرگر  

طرفداری - منچستر یونایتد موفق شد در یک بازی نفس گیر و با گل‌های چیچاریتو و جانی اوانز، با نتیجه 3-2 براگا پرتغال را از پیش رو بردارد.

در شب اول از هفته سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، منچستر یونایتد در ورزشگاه اولدترافورد میزبان تیم براگا پرتغال بود. یونایتدی‌ها که در دو بازی نخست خود در برابر گالاتاسارای و کلوژ به پیروزی دست یافته بودند، آمده بودند تا با شکست براگای کم تجربه صعود خود به مرحله 1:8 نهایی را عملا مسجل کنند. 

تنها پس از گذشت دو دقیقه از شروع بازی‏‌، خط دفاعی آسیب پذیر شیاطین سرخ بار دیگر در مهار مهاجمین حریف ضعیف عمل کردند تا آلان برزیلی با یک ضربه سر بی نقص دروازه دهیا را باز کند. نماینده پرتغال که دومین حضور خود در لیگ قهرمانان رو تجربه می‌کند، از جناح چپ توسط ویانا صاحب موقعیت شد. ویانا توپ را به درون محوطه جریمه ارسال کرد و آلان از غفلت بوتنر جوان نهایت استفاده را برد و نتیجه کار را 1-0 کرد. 

یونایتدی‌ها که دوست نداشتند خاطرات بد سال گذشته در برابر بنفیکا برای آن‌ها تکرار شود، تلاش کردند تا با حملات خود دروازه براگا را باز کنند اما، پاس‌های اشتباه و بی دقت بازیکنان یونایتد و پوشش خوب تیم حریف، اجازه کار را به آن‌ها نداد. شاگردان ژوزه پیزرو که از دو بازی نخست خود تنها 3 امتیاز به دست آورده‌ بودند، از اشتباهات و ناهماهنگی‌های منچستر یونایتد بار دیگر استفاده کردند و با حرکت خوب ادر بار دیگر از جناح چپ موقعیت سازی کرده و به گل رسیدند. ادر با یک دریبل هوشمندانه کریک را که امروز در پست دفاع مرکزی بازی می‌کرد، جای گذاشت و آلان را موقعیت صد در صد گلزنی قرار دارد. آلان نیز با یک بغل پای نرم اولدترافورد را در دقیقه 20 غرق در سکوت کرد.

یونایتد پس از دریافت گل دوم اندکی به خود آمد و حملات خود را این بار با برنامه‌تر افزایش داد. پنج دقیقه پس از دریافت گل دوم، یونایتد با ارسال دقیق شینجی کاگاوا درون محوطه جریمه و ضربه سر شیرجه‌ای چیچاریتو، اختلاف را به حداقل رساند. دومین گل چیچاریتو در این فصل، جرقه‌ای برای پیروزی در این دیدار بود. بازیکنان بارگا که دیگر آن اعتماد به نفس دقایق ابتدایی را در اختیار نداشتند، در اکثر دقایق پایانی نیمه نخست در لاک دفاعی فرو رفتند و اسیر حمله‌های شیاطین سرخ شدند. البته، عملکرد خوب خط دفاعی و دروازه بان این تیم اجازه گلزنی دوباره را به قهرمان سه دوره اروپا نداد تا براگا با برتری 2-1 به رختکن برود. 

در نیمه دوم، فرگوسن بالاجبار کاگاوا که به نظر می‌آمد دچار مصدومیت شده است را از میادن بیرون کشید و نانی را به ترکیب اضافه کرد. برخلاف شروع فوق العاده ضعیف یونایتد در نیمه اول، این بار جوانان با هدف و برنامه مشخص پا به میدان گذاشتند و از همان لحظه شروع نیمه دوم، به دروازه براگا هجوم بردند و روند بازی را به طور کامل در دست گرفتند. 

حملات پر دامنه منچستر یونایتد سرانجام کار را برای براگا تمام کرد و جانی اوانز در دقیقه 62 و در شلوغی محوطه جریمه حریف، کار را به تساوی کشاند. پس از این گل، بازی اندکی تب و تاب افتاد و پس از ضربه سهمگین نانی که توسط دروازه بان به اوت فرستاده شد، اتفاقی قابل توجهی دیگری تا دقیقه 75 در این بازی رخ نداد. در حالی که 15 دقیقه تا پایان بازی باقی مانده بود، تام کلورلی، جوان آماده این روزهای یونایتد با یک ارسال بی نقص و دقیق از جناح راست، چیچاریتو را بار دیگر صاحب موقعیت گلزنی کرد و نخود فرنگی جادویی یونایتد با یک ضربه اولدترافورد را منفجر کرد! 

پرتغالی‌ها که دیگر چیزی برای از دست داشتن نداشتند، دست به حمله‌ زدند و در دقیقه 80 با اشتباه مهلک دهیا به یک موقعیت نصف و نیمه گلزنی دست یافتند اما‏‌‏، توپ راهی به دروازه پیدا نکرد. جلو کشیدن بازیکنان براگا به یونایتدی‌ها اجازه داد تا در ضد حملات دروازه آن‌ها را تهدید کند. در حالی که هشت دقیقه تا پایان مانده بود، روبین فن پرسی در موقعیت تک به تک با دروازه قرار گرفت اما، توپ را به آسمان کوبید تا همچنان اندک امیدی برای براگایی‌ها باقی بماند.

با پیروزی 3-2 یونایتد در این بازی، شیاطین سرخ با 9 امتیاز در صدر جدول گروه H قرار گرفتند و اکنون می‌توانند با خیالی راحت‌تر در بازی‌های دور برگشت در برابر حریفان به میدان بروند.

در یک نگاه:

ورزشگاه : اولدترافورد، منچستر - 73,195 تماشاگر

داور: میلوراد مازیچ (صربستان)

شوت به سمت دروازه (شوت در چارچوب): 11 (7) - 9 (3)

خطاها: 10 - 10 

کارت زرد: او. اچیجیله (براگا)، کاستودیو (براگا)
 
ترکیب یونایتد: د. دهیا، ر. داسیلوا، م. کریک، ج. اوانز، آ. بوتنر، ت. کلورلی، د. فلچر، ش. کاگاوا ( ل. نانی 45')، و.رونی، خ. هرناندز (ر. گیگز 79')، ر. فن پرسی 

سرمربی: سر آلکس فرگوسن

ترکیب براگا : بتو، ل. سالینو، ن. کویلهو، پ. وینیکیوس، او. اچیجیله، کاستودیو، ه. ویانا، ر. آموریم (ه. باربوسا 80')، آلان (موسور 86')، ر. میکائل (ز. لویس 89')، ادر

سرمربی: ژوزه پزیرو

بهترین بازیکن زمین: خ. هرناندز (منچستر یونایتد)

خوب است بدانید که ...

- رایان گیگز با حضور در بازی مقابل براگا، به رکورد حضور در 18 دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان دست یافت. 

- منچستر یونایتد در 8 دیدار از 12 دیدار خود در این فصل، در ابتدا از حریف خود عقب افتاده و تنها دو بازی را در پایان نود دقیقه به حریف خود واگذار کرده است.

- آخرین باری که یونایتد توانسته در لیگ قهرمانان شکست 2-0 را با پیروزی عوض کند، به دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی سال 99 میان یوونتوس و یونایتد باز می‌گردد. یونایتد در آن دیدار با پیروزی 3-2 در خانه یووه راهی فینال نیوکمپ شد.

 خواندن مطالب زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

This is alternative content.


برای پیشنهاد این نوشته به دیگران و نظر دادن وارد شوید

ِSil3nt پادشاه بازگشت ها که لیورپوله

برای نظردادن وارد شوید.


برچسب‎ها   منچستر یونایتد لیگ قهرمانان اروپا براگا پرتغال انگلستان